Srbija POKLEKLA u drugom poluvremenu! PORAZ od Brazila 2:0

Sport Autor: K.C. | 22:25 Četvrtak, 24 11 2022 Foto: ig/fudbalskisavezsrbije

I pored velikih očekivanja iznenađenje se nije desilo. Srbija je u prvom poluvremenu svog prvog meča na Svetskom prvenstvu u Kataru izdržala u borbi protiv favorita iz Južne Amerike i rezultat je ostao nerešen pa se na odmor se otišlo sa 0:0.

Međutim, drugo poluvreme je donelo nadmoćniju igru Brazilaca. Nizali su se napadi i u 63. minutu prvi put se zatresla mreža Vanje Milinkovića Savića. Samo deset minuta kasnije fenomenalnim pogotkom ponovo se u listu strelaca upisao Rišarlison. Ni izmene u timu Srbije nisu donele dovoljnu promenu igre.

Na kraju ostaje utisak da je našim reprezentativcima nedostajalo odlučnosti u fazi napada, snage za sustizanje brzih brazilskih fudbalera i koncentrisane kontrole igre na sredini terena.

Srbija svoju šansu za prolaz grupne faze takmičenja u Kataru ima u preostale dve utakmice protiv Kameruna i Švajcarske. Večeras je reprezentacija Švajcarske savladala Kamerun sa 1:0.