Švajcarska pobedila Kamerun

Sport Autor: M.S. | 13:56 Četvrtak, 24 11 2022 Foto: tw/FIFAWorldCup

U prvoj utakmici grupe G na Mundijalu u Kataru reprezentacija Švajcarske pobedila je Kamerun rezultatom 1:0. Pobedu Švajcarcima doneo je Embolo u 48 munutu.

Kamerun je bio mnogo konkretniji od rivala u prvom poluvremenu. Najbolju priliku propustio je Čupo Moting u 15. minutu kada je sam izašao pred Zomera. Međutim, bio je to slab šut i golman švajcarske nije imao problema da odbrani.

U drugom poluvremenu viđena je mnogo bolja igra Švajcarske. Sjajna akcija viđena je na početku poluvremena. Loptu je primio Šaćiri na desnoj strani, sjajno uposlio Embola, a momku koji je rođen u Kamerunu, nije bilo teško da savlada Onanu i donese vođstvo Švajcarskoj.

Seferović je mogao u nadoknadi da donese ubedljiviji trijumf, ali je ostalo 1:0. Švajcarska je bila daleko bolji rival u drugom delu, a ostao je utisak da je Kamerun svoju priliku za bolji rezultat propustio u prvih 45 minuta.

Kamerun u narednom kolu igra protiv Srbije, dok se Švajcarska sastaje sa Brazilom.