U sklopu kontinuirane i aktuelne kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već duži niz godina, u toku jučerašnjeg dana, u više gradova širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 78 komada vatrenog oružja, 3613 komada municije, pet ručnih bombi, i delovi vatrenog oružja, saopšteno je iz UP.
Na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbednosti "Centar", u Podgorici, Danilovgradu, Cetinju i Tuzima građani su dobrovoljno predali policiji 37 komada vatrenog oružja od čega 22 pištolja i 15 pušaka, 1379 komada municije različite vrste i kalibra, dve ručne bombe, delove od puške i jedan bajonet, navode iz policije.
Kako dodaju, službenicima Regionalnog centra bezbednosti "Jug", u Ulcinju, Herceg Novom, Baru, Tivtu, Kotoru i Budvi, dobrovoljno je vraćeno 22 komada vatrenog oružja od čega 14 pištolja i osam pušaka, 2134 komada municije različite vrste i kalibra, tri ručne bombe i tri okvira za pištolj.
U severnoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbednosti "Sjever", u Bijelom Polju, Kolašinu i Beranama dobrovoljno je predato ukupno sedam komada vatrenog oružja, od čega tri puške i četiri pištolja, 23 komada municije i tri okvira za pištolj.
Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbednosti "Zapad", u Nikšiću je dobrovoljno predato 12 komada vatrenog oružja od čega tri puške i devet pištolja, kao i 77 komada municije.
U proteklih četiri dana Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 214 komada vatrenog oružja, 6637 komada municije, 21 komad ručnih bombi, kao i više delova oružja, ističe se u saopštenju.
- Uprava policije apeluje na sve sugrađane da daju svoj doprinos celokupnoj bezbednosti društva i da predaju vatreno oružje, municiju i eksplozivna sredstva koja imaju u svom posedu, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje poseduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu, navode iz UP.
Kako ističu, građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, nakon čega će policijski službenik preuzeti oružje na mestu gde se lice odnosno oružje nalazi i izdati potvrdu o preuzimanju.
Važno je napomenuti da građani ne treba sami da donose oružje u stanice policije, pre svega zbog bezbednosti.
- Uprava policije će nastaviti sa sprovođenjem pojačanih preventivnih i represivnih aktivnosti u sklopu aktuelne kampanje, kao i u cilju očuvanja bezbednosti, zdravlja i života svih građana, te ujedno poziva građane da kroz saradnju i poštovanje zakona zajedno radimo na osiguranju i izgradnji bezbednog ambijenta, zaključuje se u saopštenju.