Crvena zvezda SLAVILA protiv Efesa

Sport Autor: M.S. | 09:19 Subota, 02 12 2023 Foto: x/kkcrvenazvezda

Košarkaši Crvene zvezde savladali su sinoć Efes rezultatom 97:83 u meču 11. kola Evrolige.

Crveno beli su pred prepunom Arenom odigrali dva različita poluvremena. Prvo u kome su dozvolili raspucanom protivniku skoro 50 poena, i drugo u kome su na krilima Nedovića i Dos Santosa ali i izuzetno čvrstom odbranom došli do pobede koja je bila pod „moranje“ nakon poraza od Olimpijakosa i Armanija.

Poenterski je Zvezdu predvodio Nemanja Nedović sa 23 (3/6 za dva, 4/7 za tri), tri asistencije i dva skoka. Luka Mitrović imao 19 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Za igrača utakmice je proglašen Jago Dos Santos koji je odigrao najbolji meče u Evroligi do sada i za 25 minuta na parketu imao 15 poena (1/1 za dva, 3/4 za tri), pet asistencija i četiri skoka za indeks korisnosti 28.

Dvocifren je kod domaćeg tima bio još samo Džoel Bolomboj sa 13 poena i pet skokova.

Kod Efesa je najbolji bio Šejn Larkin sa 21 poenom i pet asistencija. Vil Klajburn je dodao 17, Buboa 13, a novajlija Majk Daum je 10 poena na debiju u Evroligi postigao u prvom poluvremenu kada nije znao za promašaj.

Crvena zvezda Meridianbet je sada na skoru 4-7 dok Efes ima skor od pet pobeda i šest poraza.

U narednom kolu crveno beli igraju protiv Valensije.