Đoković PORAŽEN od Nadala u četvrtfinalu Rolan Garosa

Sport Autor: K.C. | 01:19 Sreda, 01 06 2022 Foto: tw/rolandgarros

Posle 4 sata i 12 minuta i rezultatske klackalice Rafael Nadal je uspeo da se plasira u polufinale turnira u Parizu. Prvi set je dobio Nadal sa neverovatnih 6:2 a Đoković kao da nije u tom delu igre uspevao da pronađe način kako da odgovori na razigrane poene šđanskog tenisera. U drugom setu posle početnih 3:0 za Nadala, Novak je odigrao bolje i uspeo da osvoji taj set posle 85 minuta igre sa 6:4.

Treći set je ponovo započeo Nadal osvajanjem brejka i okončao ga je sa istim rezultatom kao i prvi set - 6:2.

Iako je delovalo da će četvrti set ponovo biti obeležen Novakovom boljom kontrolom igre, koja je dovela i do dve set lopte ipak je došlo do malog pada u koncentraciji prvog tenisera sveta što je Nadal odmah iskoristio i uveo set u taj brejk.

Pad koncentracije Đokovića nastavio se i tokom taj brejka pa je Nadal uskoro imao rezultat od 6:1 i pet vezanih meč lopti. Iako je Novak uspeo da spasi tri meč lopte, četvrtu je ipak iskoristio Nadal i pobedio Đokovića za plasman u polufinale turnira.

U tom meču za dva dana igraće protiv Aleksandra Zvereva.

Ovim porazom Novak gubi prvo mesto na ATP listi na kome će ga zameniti Danil Medvedev.