Alkaraz PONOVO ŠAMPION Vimbldona - Novak NEMOĆAN u finalu

Sport Autor: K.C. | 17:38 Nedelja, 14 07 2024 Foto: x/iamMightyGeorge

Novak Đoković nije uspeo da u svom prvom finalu u 2024. godini dođe do 25. grend slem trofeja.

Trofej Vimbldona i ovoga puta je, kao i 2023, osvojio je Karlos Alkaraz, koji je pobedio sedmostrukog šampiona sa 3:0, u setovima 6:2, 6:2, 7:6(4).

Prva dva seta Novak kao da nije ni igrao. Alkaraz je bio nadmoćan, neuhvatljiv, igrao je poletno i snažno. Otuda brzi brejkovi i neverovatan rezultat u oba seta - 6:2.

U trećem setu uspeo je Đoković da pokaže nešto od svoje šampionske igre, svakako mu je i otežavajuća okolnost bila nedavna operacija kolena ali i pored spašene tri meč lopte u taj brejku je završen treći set a time i ceo meč. Alkaraz je pobedio i zasluženo osvojio Vimbldon i odbranio prošlogodišnju titulu.