Jokić i Mari nisu mogli sami: Šampion na kolenima, istorijski PREOKRET Minesote za FINALE Zapada

Sport Autor: K.C. | 08:00 Ponedeljak, 20 05 2024 Foto: x/nuggets

Denver nije sačuvao tron u američkoj profesionalnoj košarci, pošto su na svom terenu poraženi u sedmom meču polufinala Zapadne konferencije NBA lige od Minesote rezultatom 98:90.

Jokićev Denver je imao plus 15" na poluvremenu (53:38), zatim plus 20" početkom treće četvrtine (58:38), ali je u nastavku usledio potop" i najveći preokret u istoriji majstorica".

„Vukovi“ iz Minesote su se prvi put posle 20 godina domogli polufinala, a posle dve decenije su i u finalu.

Rival Minesoti u finalu Zapada biće Dalas, koji je ranije savladao Oklahomu 117:116 za 4:2 u seriji.

Par na Istoku NBA su Boston i Indijana.

Šampion je otišao na poluvreme s 15 poena prednosti, a Džamal Mari ga je dvojkom i trojkom u prvih minut i po treće četvrtine doveo i na +20.

Gosti prenuli i zasluženo se radovali.

Načinili su najveći preokret u istoriji plej-ofa kad se gledaju sedme utakmice.

Prethodni rekord 20 dana je držao Klivlend, koji je imao -18 protiv Orlanda pred svojom publikom u prvoj rundi na Istoku, a pobedio je sa 106:94.

Denver je izgubio zato što njegova dva najbolja igrača nije imao ko drugi da sledi.

Mari je dao 35 poena (4-12 za tri), a Nikola Jokić, MVP lige, 34 (11-18 za dva, 2-10 za tri, 6-7 slobodna bacanja) uz 19 skokova i sedam asistencija.

Prvi sledeći domaći igrač bio je Majkl Porter Džunior sa sedam poena.

Od 53 Denverova poena u prvom delu utakmice njegov dvojac je postigao 37: Mari 24, Jokić 13.

U gostujućim redovima Karl Entoni Tauns i Džejden Mekdenijels su dali po 23, Entoni Edvards 16, a još trojica su imali dvocifreni učinak.

MVP-iju regularnog dela sada sledi odmor i potom, svi se navijači Srbije nadaju, Olimpijske igre u Parizu.