Partizan BOLJI od Zvezde u Areni

Sport Autor: M.S. | 20:37 Četvrtak, 26 10 2023 Foto: x/PartizanBC

Odigrali su večiti rivali fantastičan meč u Evroligi. Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 88:86 u petom kolu Evrolige.

Večerašnja utakmica bila je izuzetno važna za oba tima, koja su imala isti skor do ovog susreta 1-3. Partizan je odlično otvorio meč i perfektno odigrao prvu četvrtinu, da bi se u nastavku meča probudila i Crvena zvezda koja je vodila do polovine poslednje četvrtiine.

Heroj utakmice bio je Aleksa Avramović, koji je blistao u poslednjoj četvrtini, dao 12 od ukupno 14 poena i režirao preokret crno-belih, koji su na 5:50 do kraja imali -11. Najveću pomoć imao je u Doužeru, koji je pogodio važnu trojku za vođstvo 80:79.

Zvezdini tragičari su bili Nejpir i Teodosić – prvi zbog niza loših odluka, a potonji zbog tri promašena penala u poslednja dva minuta, i promašaja u šutu za tri poena u poslednjem minutu, na -3.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Džoel Bolomboj sa 16 poena (6-8 iz igre, 2sk), Šabaz Nejpir imao je 14 poena (4-10 iz igre), 2 skoka i 4 asistencije, uz čak 7 izgubljenih lopti, a po 11 poena dodali su Jago Dos Santos (4-10 iz igre, 5ast) i Adam Hanga (4-8 iz igre, 4ast). Miloš Teodosić imao je 9 poena (2-7 iz igre, 4-7 penali), 4 skoka i 6 asistencija.

U ponedeljak se igra novi večiti derbi u okviru ABA lige, a sledeće nedelje u Evroligi crno-beli gostuju Baskoniji, dok se crveno-beli sastaju sa Bajernom kod kuće.