Partizan poražen od Dinama iz Kijeva

Sport Autor: M.S. | 08:45 Sreda, 24 07 2024 Foto: partizan.rs

Partizan je sinoć odigrao prvu utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Dinama iz Kijeva na neutralnom terenu i izgubio rezultatom 6:2.

U poljskom Lublinu, igrači Partizana dobro su igrali sve do kraja prvog poluvremena. Imali su i vođstvo od 22. minuta kada je Saldanja pogodio sa bele tačke. Dobro je Partizan igrao sve do pred kraj poluvremena, kada je dozvolio Kijevljanima da postignu čak tri gola za samo pet minuta. Prvo je za Kijevljane pogodio Šaparenko u 40. minutu, zatim Braško u 43. minutu, i Karaev u nadoknadi vremena.

U drugom poluvremenu nadu je ponovo probudio Saldanja koji je postigao svoj drugi gol na ovom meču u 66. minutu, ali to nije bilo dovoljno da se Partizan vrati u meč. Tako su do kraja utakmice igrači Dinama pogodili još tri puta i tako rutinski priveli utakmicu kraju. Strelci za Dinamo u drugom poluvremenu bili su Kabaev u 55. minutu, Popov u 83. minutu, i Pikajlonok u nadoknadi vremena.

Naredni meč ova dva kluba igra se u Beogradu 31. jula, a pobednika dvomeča u narednom kolu očekuje Rendžers.