Rukometašice Srbije ZAVRŠILE UČEŠĆE na EP porazom od Slovenije

Sport Autor: A.C. | 19:51 Utorak, 08 11 2022 Foto: fb/Rukometni savez Srbije

Rukometašice Srbije poražene su od selekcije Slovenije u trećoj utakmici grupne faze Evropskog prvenstva, 27:24 i time su bez ijedne pobede završile učešće na Evropskom prvenstvu.

Meč je počeo sporijim tempom, sa mnogobrojnim promašajima oba tima. Međutim, Srbija je na početku meča imala prednost. Na sredini prvog dela meča Srbija je stigla do rezultata 11:7.

Međutim, u nastavku utakmice Slovenija je zaigrala bolje, a u završnici prvog poluvremena je bilo izjednačeno. Srbija je ipak otišla na pauzu sa dva gola prednosti 15:13.

U drugom poluvremenu je Slovenija preuzela kontrolu meča, a rukometašice Srbije su pokušavale da stignu do izjednačenja, ali nisu uspevale u tome.

Do kraja utakmice Slovenke su apsolutno dominirale na terenu.
Na kraju, Slovenija je zasluženo trijumfovala.

Najefikasnija rukometašica u reprezentaciji Srbije bila je Sanja Radosavljević, sa šest postignutih golova, a na drugoj strani Slovenka Omoregi je takođe zabeležila šest pogodaka.

Po tri ekipe iz svake grupe nastavljaju takmičenje.
U Grupi B Srbija je zauzela poslednje mesto bez ijednog pobeđenog meča i time okončala nastup na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu.