Srbija ubedljiva protiv Grčke u prepunoj Beogradskoj areni

Sport Autor: M.S. | 22:06 Ponedeljak, 22 07 2024 Foto: kss.rs

SRBIJA – GRČKA 94:72 (26:21, 22:18, 24:19, 22:14)

U poslednjoj proveri pred put na Olimpijske igre, košarkaška reprezentacija Srbije je u prepunoj Beogradskoj areni prikazala odličnu igru i ubedljivo savladala nacionalni tim Grčke – 94:72.

Utakmica je počela vrlo dinamično, uz atraktivne akcije, a Srbija je povela u  7. minutu 19:11 posle trojke Bogdanovića i dvojke Dobrića. Do kraja prve četvrtine igralo se prilično izjednačeno, praktično koš za koš, pa se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 26:21.

Srbija je bila bolja i u nastavku igre, sjajnim potezima naši igrači su podizali dvoranu na noge, prvo rampa Jovića nad Adetokumbom, p zakucavanje Plavšića za 34:23 u 14. minutu… Približila se Grčka serijom 7:0 na 30:34, da bi je Petrušev prekinuo trojkom, a naš tim je kontrolisao rezultat i dešavanja na terenu do poluvremena, na koje je tačku stavio Avramović trojkom – 48:39.

Nastavila se dominacija Srbije i u trećoj četvrtini, poveli smo sa 59:44 u 23. minutu. Ponovo su Grci uhvatili priključak,  Dobrić vratio dvocifrenu prednost, koju su izabranici selektora Pešića čuvali do isteka 30. minuta – 72:58.

Podizala je Srbija prednost u uvodnim minutima poslednje deonice, do 80:62 u 34. minutu, pa 82:64 posle poena Jokića minut kasnije. Kada je na tri minuta pre kraja Jokić poentirao posle sjajne asistencije Bogdanovića za „plus 20“ – 88:68, sve je bilo jasno. Do kraja, podigao je Bogdan trojkom i na 91:68, pa Micić sa tri penala na najvećih 94:68, a preko 20.000 ljubitelja košarke ispratilo je našu reprezentaciju sa terena ovacijama.

Naša reprezentacija pokazala je u poslednjoj prijateljskoj utakmici da je spremna za izazove na Olimpijskim igrama u Lilu i Parizu.