Važan TRIJUMF Partizana protiv Igokee u 25. kolu ABA lige

Sport Autor: K.C. | 06:30 Utorak, 11 04 2023 Foto: tw/PartizanBC

Košarkaši Partizana sinoć su u Beogradu pobedili Igokeu rezultatom 88:74 (33:25, 17:19, 18:13, 21:17) u utakmici 24. kola ABA lige, u kojoj se posle tromesečne pauze vratio centar crno-belih Balša Koprivica.

Ekipa predvođena Željkom Obradovićem je ostvarila važan trijumf u borbi za prvo mesto u ligi.

Početak treće četvrtine doneo je seriju od 8-0 za gostujući tim, ali potom Partizan uzvraća svojom serijom od 12-1. Nakon toga domaći igrači su do kraja utakmice uvećavali prednost.

Najefikasniji u Partizanu bili su Avramović sa 15 poena i Smailagić sa deset poena, dok su u kod Igokee nakbolji bili Đorđević i Nerandžić sa po 18 poena.

Kao i u prvom poluvremenu meča u Monaku, Aleksa Avramović je ponovo imao fantastičnih pet minuta i vezao 12 poena.

Činjenicu da je meč rezultatski bio odlučen trener Partizana Željko Obradović iskoristio je da u igru uvede i Balšu Koprivicu, prvi put posle tromesečnog odsustva sa terena zbog mononukleoze.

Crno-beli u 26. kolu ABA lige gostuju u Zadru, a ovaj duel igra se u ponedeljak 17. aprila.