Zvezda bolja od TSC-a u polufinalu Kupa

Sport Autor: M.S. | 21:08 Sreda, 17 05 2023 Foto: tw/FranceZvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su TSC u Bačkoj Topoli rezultatom 0:3 i plasirali se u finale Kupa Srbije.

Ravnopravna borba između dva tima viđena je samo u prvih petnaest minuta utakmice, kada je posle faula Borjana u petom minutu, Vukić uputio slab udarac sa bele tačke i tako propustio priliku da svoj tim dovede u vođstvo.

Prvi gol za Crvenu zvezdu viđen je u 36 minutu utakmice, kada je posle intervencije VAR-a sudija dosudio penal za crveno-bele, a Kangva bio precizan sa bele tačke. Drugi gol pao je u 56 minutu, a strelac je bio Mirko Ivanić. Tačku na ovu utakmicu stavio je Kangva svojim drugim golom iz penala u 73 minutu.

Druga utakmica polufinala igrana je u Novom Sadu između Vojvodine i Čukaričkog, ali je taj meč prekinut zbog obilnih padavina pri vođstvu igrača sa Banovog brda (0:2).

Zvezda će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Vojvodine i Čukaričkog, a po svemu sudeći biće to duel dva beogradska tima.