ARGENTINA JE PRVAK SVETA U FUDBALU!

Sport Autor: B.O. | 18:54 Nedelja, 18 12 2022 Foto: Ig/afaseleccion

Argentina je uspela u finalu nakon šutiranja penala da savlada reprezentaciju Francuske koja je na ovom prvenstvu pokušala da odbrani titulu svetskog prvaka. Na tom putu joj je stajala sjajna ekipa "gaučosa" predvođena jednim od najboljih igrača sveta Lionelom Mesijem koji na kraju uspeo da osvoji pehar koji je toliko priželjkivao.

Argentina je golovima Lionela Mesija u 23. i Di Marije u 36. minutu povela sa 2:0, ali je Kilijan Embape izjednačio u finišu, pogađao je u 80. i 81. minutu za dramu na stadionu "Lusail" - 2:2.

Nakon toga u produžecima Mesi je dao gol i doveo Argentinu u vođstvo, da bi pred sam kraj produžetaka Embape izjednačio i konačan rezultat meča je bio 3:3.

Gaučosi su u neverovatnom finalu savladali Francusku posle boljeg izvođenja jedanaesteraca 4:2.