Dubl meč odlučuje ko će u FINALE - Đoković IZGUBIO od Sinera

Sport Autor: K.C. | 17:39 Subota, 25 11 2023 Foto: tw/CristinaNcl

Dramatičan meč Novaka Đokovića i Janika Sinera nije odlučio koji tim ide u finale ovogodišnjeg Dejvis kupa.

Iako je drugi meč današnjeg polufinala između Italije i Srbije započeo nakon pobede Kecmanovića i vođstva izabranika Viktora Troickog, Novak je u njega ušao nervoznije, stegnutije i dopustio protivniku da osvoji prvi set i to sa neverovatnih 6:2. A onda se sve okrenulo. Drugi set je pripao najboljem teniseru sveta i to identičnim rezultatom 6:2 za Đokovića.

Treći odlučujući set je doneo neverovatnu dramu na terenu. Čak tri meč lopte za Đokovića uspeo je da odbrani Janik Siner pa je meč doveo do završnice kakvu niko u Srbiji nije želeo. Dolazi Siner do tri vezane meč lopte i koristi tu mogućnost te servisima rešava meč kojim izjednačava rezultat na 1:1 između Srbije i Italije.