Iznenađenja se nastavljaju - ISPAO i Medvedev!

Sport Autor: M.S. | 14:36 Petak, 20 01 2023 Foto: tw/dmedvedevfans

Američki teniser Sebastijan Korda plasirao se u osminu finala Australijan opena.

On je napravio veliko iznenađenje eliminisavši Danila Medvedeva u tri seta, rezultatom 7:6, 6:3, 7:6 za tri sata igre.

Pravi rolerkoster bio je prvi set. Korda je uz dva brejka poveo 4:1, međutim, Medvedev je uspeo da uzvrati. Po tri brejka su pretrpela oba igrača u prvom delu meča koji je na kraju, uz brojne mini brejkove i treću iskorištenu set loptu dobio Korda 9:7.

Korda je dobro igrao i u drugom setu, i ovaj deo igre rešio je jednim brejkom koji je napravio već u drugom gemu. Do kraja ovog dela igre nije dozvolio Medvedevu da se vrati u drugi set.

Korda je novi brejk napravio već u prvom gemu trećeg seta i to ne dozvolivši Medvedevu ni jedan poen. Ipak, kasnije se videla bolja igra Medvedeva, pa je došlo do izjednačenja  4:4. Ipak je u tajbrejku bio bolji Korda i meč rešio u svoju korist.

Korda će za mesto u četvrtfinalu Australijan opena igrati protiv Jošihita Nišioke.