Srbiji set protiv Kine – Brazil rival u nedelju

Sport Autor: M.S. | 21:44 Subota, 18 05 2024 Foto: ossrb.org

Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije poražena je u trećeoj utakmici VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Kina je večeras pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 21:25, 25:15, 25:18 i 25:18 posle 97 minuta igre.

Odlično je Srbija počela meč, povela na startu i prednost čuvala do kraja seta za vođstvo od 1:0. U nastavku, Srbija je tokom drugog i trećeg seta bila izjednačena do sredine seta, kada su Kineskinje napravile seriju 9:2 u drugom i 9:3 u trećem setu za vođstvo od 2:1. Slično je bilo i u četvrtom setu, pa su izabranice Đovanija Gvidetija pretprele drugi poraz u Brazilu.

Srbija će sutra, u poslednjem, četvrtom meču igrati protiv Brazila od 15.00 časova po našem vremenu.

U Brazilu još igraju Kanada, SAD i Koreja.

Seniorke Srbije u interkontinentalnom delu neće igrati protiv SAD, Nemačke i Koreje.

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.

Na finalni turnir će se plasirati domaćin i još 7 najuspešnijih selekcija.