Kraj za Srbiju na Evropskom prvenstvu

Sport Autor: M.S. | 22:56 Utorak, 25 06 2024 Foto: x/arenasport_tv

Reprezentacija Srbije igrala je nerešeno 1:1 u trećoj utakmici grupe C protiv reprezentacije Danske.

Tako je Srbija ostala na dva osvojena boda što nije bilo dovoljno za plasman u nokaut fazu.

Pokušao je selektor Stojković sa promenom u startnoj postavi, pa je tako utakmicu od prvog minuta počeo Srđan Mijailović.

Danska je bila konkretnija, mada nije pokazala igru na zavidnom nivou. Srbija je za 90 minuta uspela da šutne na gol svega tri puta. Izmenama u drugom poluvremenu, selektor Stojković sve karte je bacio na napad pa su se tako na terenu u drugom delu igre našli Mitrović, Vlahović i Jović. Ipak, to nije dalo željeni rezultat.

Izdvajamo situaciju iz 54. minuta, kada je Srbija postigla gol, ali je on brzo poništen zbog ofsajda. Bio je u toj situaciji u nedozvoljenoj poziciji Luka Jović, kojeg je prethodno uposlio Tadić. Ako ništa drugo, akcija dvojice novih igrača bar je donela kakvo-takvo uzbuđenje.

U drugoj utakmici grupe C, Engleska je remizirala sa Slovenijom, takođe bez golova.

Na kraju, Srbija je neslavno završila učešće na evropskoj smotri fudbala, i sa gorkim ukusom u ustima vraća se sa takmičenja.