Srbija PORAŽENA na startu EURO

Sport Autor: M.S. | 23:16 Nedelja, 16 06 2024 Foto: x/arenasport_tv

Reprezentacija Srbije odigrala je večeras prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Rival "orlovima" bila je reprezentacija Engleske koja je slavila minimalnim rezultatom 1:0 golom Belingema u 13-om minutu utakmice.

Srbija je sa previše respekta ušla u meč protiv Engleza što je rezultiralo brzo primljenim golom na početku utakmice. U nastavku su naši reprezentativci zaigrali mnogo bolje, ali to nije bilo dovoljno da se učini nešto više i barem izbegne minimalan poraz.

Ovog poslepodneva odigrana je i prva utakmica u našoj grupi između Slovenije i Danske koja je završena nerešenim rezultatom 1:1.

Poredak na tabeli grupe C je sledeći: Engleska je prva sa tri osvojena boda, dok Danska i Slovenija imaju po bod, a naša reprezentacija je na poslednjem mestu posle večerašnjeg poraza.

Pred Srbijom su još dve utakmice u grupnoj fazi, najpre protiv Slovenije 20. juna u Minhenu, a zatim i protiv Danske 25. juna, takođe u Minhenu.