Novak Đoković u FINALU! Pobeda nad Sinerom za novu stranicu istorije

Sport Autor: K.C. | 17:25 Petak, 14 07 2023 Foto: tw/rolandgarros

U današnjem meču protiv italijanskog tenisera Janika Sinera najbolji srpski teniser je prva dva seta osvojio bez previše muke.

U ranim fazama tih delova meča iskoristio je Đoković brejk lopte i rutinski privodio setove željenom rezultatu.

U treći set međutim Siner ulazi koncentrisano i spreman za rizik. Sve to dovodi treći set do taj brejk završnice.

Na početku nešto više problema za Novaka ali ipak uspeva da povrati ritam igre i da se izjednači sa Janikom Sinerom. Bilo je 3:3 na polovini taj brejka. A onda Đoković stiže do meč lopte posle 2 sata i 46 minuta i koristi je!

Na kraju 3:0 (6:3, 6:4, 7:6) za još jedan finalni okršaj na Vimbldonu. Ovom pobedom Đoković je postao prvi igrač u istoriji koji se plasirao u 35. grend slem finale čime je oborio rekord Kris Evert.

Čeka se drugi finalista. Alkaraz i Medvedev izlaze uskoro na teren da odluče ko će ,,na crtu" Đokoviću u nedeljnom finalnom meču ovogodišnjeg Vimbldona.