Novak RAFALNO po Nadalu - nastavlja ka medalji!

Sport Autor: K.C. | 15:34 Ponedeljak, 29 07 2024 Foto: x/DjokovicFan_

Istorijski meč na Olimpijskim igrama i dugoočekivani duel Đokovića i Nadala nije pružio ljubiteljima tenisa veliku bitku titana. Prvi set je Đoković je mogao da dobije i sa 6:0 ali je Španac ipak uspeo da osvoji jedan počasni gem.

U drugom setu nastavljena je na početku dominacija Novaka Đokovića. I rezultatski i igrom potpuno je nadigrao legendu Rolan Garosa koji  u tom delu duela nije uspeo da pruži dovoljan otpor iako je smanjio broj svojih grešaka.

To ipak donosi Nadalu šansu da Novakovim greškama dođe do brejka pa je u tom trenutku rezultat bio 4:2 za Đokovića. Nastavio je španski teniser da budi i sebe i parisku publiku pa je rezultat stigao do 4:3.

Pad koncentracije u Novakovoj igri dovodi Rafu do još jedne brejk šanse i on je koristi tako da od 4:0 rezultat je izjednačen na 4:4 . A onda je usledio Novakov rafal za vraćanje brejka. Ali nije se tako lako dao Španac. Ipak, četvrtu brejk loptu koristi Novak i time stiže do 5:4 i servisa za pobedu.

Nastavio je Novak u svom stilu i stigao asom do meč lopte. A onda još jedan savršeni servis, as i POBEDA!.

Na kraju 60. duel ove dvojice legendi tenisa je okončan sa 2:0 u setovima (6:1,6:4)