Novak u FINALU Šangaja!

Sport Autor: K.C. | 15:10 Subota, 12 10 2024 Foto: x/marioboc17

Novak je po deseti put bio bolji od Amerikanca i to posle dva seta u polufinalu Mastersa u Šangaju sa 6:4, 7:6.

Đoković je tako obezbedio finale mastersa u Šangaju, gde ćemu rival biti prvi teniser sveta Italijan Janik Siner.

Fenomenalan je Novak bio u prvom setu, koji je rešio u svoju korist rezultataom 6:4.

Da će ovo biti Novakov set moglo se naslutiti već posle prvog gema, gde je Đoković imao tri vezane brejk lopte, ali je Fric uspeo da se nekako spase i povede u meču.

Sa druge strane Đoković je bio i više nego siguran na svoj servis, gde Fric nije ni uspeo da priđe brejk šansi, a kamoli nešto više.

Držao je Novak kontrolu tokom celog seta nije dao Fricu ni promil šanse da ga ugrozi na njegov servis i apsolutno zasluženo je došao do prednosti u setovima.
Ono što je najvažnije, osvojio je ukupno 650 bodova do sada za ATP listu!
To je Srbina učvrstilo na četvrtom mestu i trneutno na tabeli uživo ima 6.210 bodova, iznad Danila Medvedeva sa 5.530 i ispod Aleksandra Zvereva sa 6.795.

Uz to, Đoković je sada skočio i na šesto mesto u trci za Završni masters i sada ima 3.910 poena u godini. Pretkao je Kaspera Ruda (3.795), dok je iznad crte i u osam i Andrej Rubljov (3.580), dok je prvi ispod sada već daleko - Aleks de Minor sa 3.305.