Posle velike DRAME Međedović izgubio u POLUFINALU turnira u Astani

Sport Autor: K.C. | 15:54 Ponedeljak, 02 10 2023 Foto: tw/Menacebet

U polufinalu turnira u Astani Hamad Međedović nije mogao preko Sebastijana Korde, iako je imao veliku šansu.

Srpski teniser nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Astani.

Od Međedovića je u tri seta bio bolji  Amerikanac Sebastijan Korda, trenutno 28. teniser na svetskoj rang listi,  a konačan rezultat bio je 7:6, 6:7, 7:6.

Mladi Hamad je na ovaj način ostao bez prilike da se bori za titulu koju je prošle godine osvojio Novak Đoković, a Korda će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Ofner - Manarino.

Veoma neizvestan duel Sebastijana Korde i Hamada Međedovića, bez brejka u prvom setu, igrali su preko sat vremena i na kraju došli do taj-brejka koji je bio još neizvesniji.

Drugi set bio je preslikan kao prvi, brejka nije bilo, te se ušlo u gem odluke. Tu je zablistao Korda, počistio je Međedovića sa 7:2 i izjednačio je u setovima.

Mislili ste da je treći set bio drugačiji? Ne, Sebastijan i Hamad su dobijali svoje gemove, 6:6, pa novi taj-brejk. Dva mini brejka na startu, po jedan na obe strane, a Hamad je bio besan, ljut, slomio je reket kada je Korda stigao do 3:1, a onda poen za Amerikanca za 4:1 zbog lomljenja reketa...

Došao je do poena nade Međedović, bilo mu je potrebno buđenje, ali nije uspeo, Korda je u finalu.

Međedović će od ponedeljka biti 105. na ATP listi..