Poznat drugi finalista Kupa Srbije

Sport Autor: M.S. | 20:07 Četvrtak, 18 05 2023 Foto: tw/arenasport_tv

FK Čukarički drugi je finalista Kupa Srbije.

Čukarički se pobedom protiv Vojvodine - 1:0 u Novom Sadu plasirao u finale Kupa Srbije, gde će se za trofej boriti protiv Crvene zvezde.

Beogradska ekipa slavila je u Novom Sadu u ponovljenom meču polufinala protiv Vojvodine, golom Luke Adžića u 71. minutu. Na taj način belo-crni su ispravili veliku nepravdu, s obzirom na to da im je poništeno sve što su uradili do 32 minuta utakmice igrane u sredu, kad su stekli dva gola prednosti.

Čukaričkom je pobedu doneo Luka Adžić u 71 minutu. On je u igru ušao samo četiri minuta ranije. Ispostavilo se da je to konačan rezultat utakmice, iako je Čukarički mogao da potvrdi trijumf u 90. minutu, ali je tada Luka Stojanović fantastičnim udarcem sa 25 metara pogodio stativu.

Finale Kup-a igra se 25. maja na stadionu TSC Arena u Bačkoj Topoli.