Zvezda minimalnim rezultatom slavila protiv Radničkog 1923

Sport Autor: M.S. | 21:25 Nedelja, 01 09 2024 Foto: crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički 1923 iz Kragujevca u okviru sedmog kola fudbalskog prvenstva rezultatom 0:1.

Pobedu crveno-belima doneo je Mirko Ivanić fantastičnim golom u 85. minutu utakmice.

Svoj debi u crveno-belom dresu danas je upisao slovenački reprezentativac Vanja Drkušić, dok je kapitensku traku poneo Luka Ilić.

Radnički se čvrsto držao tokom cele utakmice, a bedem crvenih probijen je posle crvenog kartona koji je zaradio igrač Radničkog Gluščević u 77. minutu. Tako je u poslednjih 12. minuta Zvezda krenula još ofanzivnije, pa je Ivanić šutem sa 18 metara loptu smestio u gol Lijeskića koji se našao na krivoj nozi i tako svom klubu doneo tri važna boda.

Narednu utakmicu u prvenstvu Crvena zvezda igra protiv ekipe Napretka iz Kruševca na svom terenu 14. septembra.