Đoković u POLUFINALU Šangaja

Sport Autor: K.C. | 16:28 Petak, 11 10 2024 Foto: x/elimparciales

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju pošto je savladao Čeha Jakuba Menšika na 2:1, u setovima 6:7, 6:1, 6:4.

Sukob generacije – tako bi mogao da se nazove duel koji su odigrali 19-godišnji Čeh i 37-godišnji Srbin. Na kraju je ipak iskustvo prelomilo, te će Đoković u polufinalu snage odmeriti sa Frico

Ozbiljno se Novak namučio protiv Menšika, što na to jasno ukazuje činjenica da se prvi set završio taj-brejkom i to u korist 19-godišnjak

Neverovatne servise je pogađao Jakub, Novaku je trebalo dugo vremena da pokuša da pronađe odgovor na njih. Izvršio je pritisak na bekhend rivala, što je rezultiralo brejkom tek u devetom gemu, za 5:

Ipak, već u narednom mu je istom merom uzvratio Menšik, te smo vrlo brzo gledali taj-brejk u kojem je Novak pretrpeo poraz, peti put ove sezon

Koštale su ga greške, kojih je bilo i previš

Potpuno drugo lice Srbina imali smo prilike da vidimo u drugom setu. Pojačao je intenzitet, dominirao u dužim razmenama i koristio prilike da napadne svaki drugi servis Jakub

To se isplatilo, došao je do ranog brejka i čuvao prednost do kraja, te je rezultat na semaforu bio ubedljiv – 6:

Odlučujući set je doneo dramu. Nije se predavao 19-godišnjak, a Đoković je uz dva skraćena riterna prokockao dve brejk šanse u prvom servis gemu rival

Međutim, nije sebi dozvolio da dva puta ponovi isto i u petom gemu je sjajnim bekhend riternom poveo sa 3:

Olakšanje nije trajalo dugo, jer se nakon potvrđenog brejka uhvatio za levo koleno i to nekoliko puta, što je jasno ukazivalo na problem.

Uprkos bolu i „uspavanim" linijskim sudijama koji su mnogo grešaka napravili tokom ovog susreta, skupio je hrabrosti i zadao konačan udarac Čehu u 10. gemu za konačnih 6:

Polufinalni susret sa Tejlorom Fricom zakazan je za sutra i neće početi pre 13 sati. 4. 2.a.1.a.e.e.4.a.m.13 sati.