Kecmanović u ČETVRTFINALU u Los Kabosu

Sport Autor: M.S. | 12:29 Četvrtak, 04 08 2022 Foto: fb/serbian sport

Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Los Kabosu. On je u osmini finala bio bolji od Džordana Tompsona, 114 - og igrača sveta.

Nešto manje od 40 minuta bilo je dovoljno našem teniseru da dobije prvi set sa 6:4. U drugom setu, četvrti nosilc bio je još ubedljiviji, i ovaj period igre dobio rezultatom 6:2, uz dva oduzeta servisa rivalu. Tako je krajnji rezultat meča bio 2:0 u korist Kecmanovića.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Brendon Nakašima. On je savladao Marka Pursela sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Danil Medvedev je takođe je završio meč u dva seta. Bio je bolji od Rinkija Hidžikate 6:4, 6:3.

Duel je trajao jedan čas i 33 minuta, a naredni protivnik Rusu biće Rikardas Berankis. On je sa 7:6, 6:3 eliminisao Fakunda Banjisa.

Stiv Džonson je u tri seta pobedio Tanasija Kokinakisa 6:7, 6:4, 6:4 i za polufinale će se boriti protiv Feliksa Ože-Alijasima. Kanađanin je drugi nosilac na turniru i do  mesta u četvrtfinalu stigao je pobedom nad Meksikancem Aleksom Ernandezom 6:3, 7:5.