Poraz Zvezde od Baskonije

Sport Autor: M.S. | 22:08 Četvrtak, 18 01 2024 Foto: x/kkcrvenazvezda

Košarkaši Crvene zbezde izgubili su od ekipe Baskonije u prepunoj beogradskoj areni u  22. kolu Evrolige rezultatom 91:90.

Odlična igra crveno-belih u prvom poluvremenu nije bila dovoljna za pobedu, pošto je u drugom poluvremenu neshvatljivo pala u igri i dozvolila protivniku da anulira prednost iz prvog dela igre. Taj pad najviše se video u trećoj četvrtini.

Uprkos lošoj igri u drugom poluvremenu došlo se do neizvesne završnice u kojoj je više sreće imala Baskonija i ostvarila pobedu minimalnim rezultatom.

U timu zvezde posebno se istakao Jago Dos Santos, a svoj debi za crveno-bele imao je i novi igrač Džavonte Smart koji je zabeležio 11 poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Markus Hauard koji je upisao 32 poena i odigrao svoju najbolju utakmicu u dosadašnjem delu Evrolige.

Baskonija je ubacila 17 trojki iz 34 pokušaja, a nezaustavljivi Hauard je postigao 32 poena (3/5 za dva, 7/10 za tri, 5/6 slobodna bacanja) za 23 minuta. Marinković ga je pratio sa 18 (071 za dva, 5/9 za tri, 3/6 slobodna bacanja) uz 4 skoka i 2 asistencije, Moneke je imao 13 (5/6 za dva), 12 skokova i po 3 asistencije i ukradene lopte, a Kostelo je zabeležio 10.

Kod crveno-belih, koji su iza linije od 6.75 metara šutirali 12/28, naefikaniji je bio Jago sa 26 poena (4/7 za dva, 4/7 za tri, 6/7 slobodna bacanja) uz 3 skoka i 5 asistencija, Gedraitis je dodao 13, Smart 11 (1/6 za tri), a Hanga 10.

Posle ove utakmice crveno-beli su na učinku od devet pobeda i 13 poraza, dok je Baskonija na 12 pobeda i deset poraza.

Zvezda će u sledećem meču igrati protiv Albe u Berlinu.