Španija je ŠAMPION EVROPE!

Sport Autor: K.C. | 22:54 Nedelja, 14 07 2024 Foto: ig/euro_2024

Rezultatom 2:1 završen je finalni meč  Evropskog prvenstva u fudbalu između Španije i Engleske.

Sjajna španska reprezentacija odigrala je, nakon pomalo opreznog prvog poluvremena, izvanredno drugo poluvreme koje je počelo golom u 47. minutu, a u kome su Englezi pomoću Palmera postigli izjednačujući rezultat, a onda je usledio hladan tuš za englesku reprezentaciju na nekoliko minuta pred kraj meča. Pobeda koju su mnogi očekivali stigla je utrčavanjem i postizanjem gola Ojarzabala.

Ponovo Englezi nisu uspeli da dođu do titule premda je meč bio dramatičan i uzbudljiv. Po mnogo čemu finale je bilo najbolji meč ovogodišnjeg prvenstva.

Odličan je bio engleski golman Pikford, ali ipak dva puta je poklekao i španska crvena furija odlazi iz Berlina sa peharom najboljih u Evropi.