Švajcarska ČETVRTFINALISTA EURO 2024

Sport Autor: M.S. | 20:28 Subota, 29 06 2024 Foto: x/rtvbn1

Reprezentacija Švajcarske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Švajcarska je savladala Italiju rezultatom 2:0 golovima Frojlera u 37. i Vargasa u 47. minutu.

Aktuelni šampion starog kontinenta nije uspeo da se plasira u nastavak takmičenja. Prvo poluvreme na Olimpijskom stadionu u Berlinu u potpunosti je pripalo Švajcarcima, koji su na odmor otišli sa "samo" jednim golom prednosti, a za to je najzaslužniji bio Đanluiđi Donaruma sa nekoliko fantastičnih odbrana na golu "Azura".

Rani gol na početku drugog poluvremena potpuno je poljuljao već načete Italijane koji nisu imali snage da se vrate u utakmicu. Švajcarska je sasvim zasluženo prošla u nastavak takmičenja i sastaće se sa pobednikom duela Engleska-Slovačka.