Zvezda POBEDILA Zenit

Sport Autor: M.S. | 21:12 Subota, 23 03 2024 Foto: crvenazvezdafk.com

Savladali su fudbaleri Crvene zvezde ekipu Zenita rezultatom 1:0 u okviru prijateljske utakmice. Pitanje pobednika je rešio Nikola Knežević, pogotkom u 82. minutu, za radost više od 42 hiljade navijača koji su došli da uživaju u fudbalu.

Pre početka utakmice, Danica Crnogorčević je otpevala rusku "Kaćušu", a zatim i "Oj Kosovo, Kosovo". Na terenu se nalazila mušema sa natpisom "Zajedno" u bojama zastava Srbije i Rusije. Pre sudijskog zvižduka, održan je i minut ćutanja za žrtve terorističkog napada u Moskvi.

Utakmica prijateljskog karaktera između dva prvoplasirana kluba u svojim državama, bila je sjajna prilika za Milojevića da šansu ukaže i mlađim fudbalerima. Tako je i Ivan Guteša upisao debi za prvi tim Zvezde, ali i još nekolicina fudbalera sa klupe - Fejvor Ogbu, Aleksandar Đermanović, Marko Ćurić, Ognjen Ilić i Aleksa Cvetković.

Nažalost, meč je protekao u senci terorističkog napada u Moskvi, koji se odigrao u petak, kada je život izgubilo najmanje 150 ljudi.

Otuda je i duel srpskog i ruskog prvaka bio pod znakom pitanja, ali je, ipak, odlučeno da se utakmica igra.