SENZACIJA! Danil Medvedev šokantno ISPAO sa mastersa u Monte Karlu

Vesti Autor: K.C. | 14:08 Četvrtak, 11 04 2024 Foto: x/Tsobretenis

U osmini finala mastersa u Monte Karlu, ruski teniser, Danil Medvedev, doživeo je šokantan poraz.

Četvrti teniser sveta je izgubio od zemljaka Karena Kačanova u dva seta 6:3, 7:5.

Samo dan nakon što je napravio skandal tokom meča protiv Gaela Monfisa, Medvedev je završio takmičenje.

Meč je otvoren sa četiri brejka, a peti ukupno, a svoj treći u prvom setu osvojio je Kačanov, poveo je rezultatom 5:3 nakon najdužeg gema u meču. Nakon toga je bez problema potvrdio brejk i svojim servisom stigao do prvog seta.
Znatno drugačije je izgledao drugi set, pošto su teniseri bili prilično sigurni u svojim servis gemovima sve do završnice seta.

Medvedev je prvo u devetom gemu morao da spasi brejk loptu, a u narednom je i sam mogao da oduzme servis protivniku. Kačanov je pri rezultatu 5:4 spasio brejk i set loptu, a u narednom je zadao udarac od kog Danil nije mogao da se oporavi.

Ispadanje Medvedeva znatno olakšava posao Janiku Sineru u polufinalu, dok se Novak Đoković nalazi na drugoj polovini žreba.