Još jedan poraz odbojkašica - Turska bolja od Srbije

Sport Autor: M.S. | 11:32 Petak, 31 05 2024 Foto: ossrb.org

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na turniru druge sedmice VI Lige nacija 2024. u Arlingtonu. Turska je rano jutros po našem vremenu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:18, 33:31, 21:25 i 25:21, posle 101 minuta igre.

Izabranice Đovanija Gvidetija poražene su od kompletnog sastava Turske, selekcije koja je vodeća na rang listi FIVB. Podmlađeni sastav Srbije je pružio dostojan otpor, osvojio jedan set (treći) i bio nadomak osvajanja još jednog (drugi).

Pred seniorkama Srbije je još jedan izazov i to posle samo 19 sati od završetka meča protiv Turske.

Srbija će treću utakmicu u SAD odigrati protiv Kanade večeras (petak, 31. maj) od 23.30 po našem vremenu, dok je u nedelju, 2. juna od 3.00 časa po našem vremenu očekuje utakmica sa Bugarskom. U SAD pored domaćina igraju i Nemačka i Koreja.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.