Novak Đoković U POLUFINALU VIMBLDONA! Pobedio Rubljova sa 3:1

Sport Autor: K.C. | 20:47 Utorak, 11 07 2023 Foto: tw/rolandgarros

Današnji četvrfinalni meč između Novaka Đokovića i Andreja Rubljova nije započeo kako su se nadali navijači srpskog tenisera. Prvi set je osvojio ruski teniser sa 6:4 i delovalo je da će meč biti izuzetno naporan i neizvestan.

Međutim, Novak drugi set osvaja za samo 28 minuta igre i to rezultatom 6:1. Nastavilo se bez većih poteškoća i u trećem setu u kome ipak Rubljov uspeva da se povrati od šokantnog drugog seta ali je ipak Novak osvojio i taj deo meča - 6:4, na kraju trećeg seta za vođstvo od 2:1 u setovima.

Nekoliko fenomenalnih poteza obeležilo je četvrti set. Uspeo je Novak da osvoji brejk lopte i uvede meč u željeni ritam za završnicu. Četvrtfinalni meč je nakon dva sata i 46 minuta doveo do prve meč lopte za Đokovića koju ne koristi. Nesigurni prvi servis i iskorišćena druga meč lopta dovela je Novaka Đokovića u 12. polufinale turnira. Ovo je bila i neverovatna 44. pobeda u nizu na Vimbldonu, a izjednačio je i rekord Rodžera Federera od 46 polufinalnih mečeva na Grend slemovima.