Pobeda Crvene zvezde u Sankt Peterburgu

Sport Autor: M.S. | 20:32 Ponedeljak, 08 07 2024 Foto: x/crvenazvezdafk

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na Kupu Prijateljstva ruski Zenit rezultatom 2:1.

Odlična fudbalska predstava viđena je na stadionu Gasprom Arena. Bolje je u meč ušao tim Zenita koji je poveo već u petom minutu, kada je gol za domaćina postigao Brazilac Klaudinjo sa 20 metara preciznim udarcem u ugao gola na kojem je stajao Guteša.

Zvezda je došla do izjednačenja početkom drugog poluvremena u 49. minutu kada je Dalsio dobro proigrao Aleksandra Kataija, a on se spretno snašao i sa levog boka poslao loptu u dalji ugao gola Zenita. Za potpuni preokret i pobedu Crvene zvezde pobrinuo se mladi Stefan Leković nakon kornera koji je izveo Gelor Kanga.

Zvezda je tako treći put uzastopno slavila protiv šestostrukog uzastopnog prvaka Rusije i drugi put uzastopno osvojila Kup prijateljstva.

Poslednju utakmicu na pripremama Zvezda će odigrati protiv ekipe Taljaresa u petak sa početkom u 17.00 časova.