Poraz Partizana u Istanbulu

Sport Autor: M.S. | 21:35 Utorak, 09 01 2024 Foto: x/PartizanBC

Košarkaši Partizana izgubili su večeras od Fenerbahčea u 20. kolu Evrolige rezultatom 91:76.

Odlično prvo poluvreme i vođstvo crno-belih sa 17 razlike nije bilo dovoljno da na kraju odnesu pobedu na gostovanju u Istanbulu.

Fenerbahče je u drugom poluvremenu konsolidovao redove i priveo utakmicu kraju i slavio sa 15 poena razlike. Najveća prednost domaćina iznosila je 19 poena razlike.

Sada tim Željka Obradovića ima polovičan učinak 10-10,dok Fenerbahče ima 12 pobeda i 8 poraza.

Najefikasniji kod Partizana bio je Kevin Panter sa 18 poena (6-16 iz igre, 4sk), Džejms Naneli dao je 14 (4-9 iz igre), a Bruno Kaboklo završio je sa 13 poena (3-4 za tri, 4sk). Džejlin Smit ubacio je 11 poena (3-11 iz igre, 2ast).

Fener je predvodio Tajler Dorsi sa 24 poena (3-6 za dva, 5-8 za tri), Marko Gudurić blistao je u drugom poluvremenu i završio je sa 15 poena (5-8 iz igre, 3sk), Nejtan Sestina i Najdžel Hejz-Dejvis bili su značajni i kao petice u smol-bol postavama, a bili su i dvocifreni – Sestina 14 (4-5 za tri), Hejz Dejvis 12 (4-6 iz igre, 7sk).

U sledećem kolu, Partizan u petak dočekuje Makabi u Areni, dok Fenerbahče dan ranije igra sa Bajernom kod kuće.