Španci sigurni u premijernom meču na EP

Sport Autor: M.S. | 19:51 Subota, 15 06 2024 Foto: x/EURO2024DE

Očekivao se spektakl na premijernom meču grupe B između Španije i Hrvatske, ali su Španci ubedljivo slavili rezultatom 3:0.

"Crvena furija" je pobedu maltene već obezbedila u prvom poluvremenu, pošto je posle 45 minuta igre imala tri gola prednosti. U toku prvog dela meča su Dominika Livakovića uspeli da matiraju Alvaro Morata, Fabijan Ruiz i Dani Karvahal.

Španija je ovom pobedom napravila veliki iskorak ka plasmanu u narednu rundu takmičenja. Čini se da je "crvena furija" neočekivano lako slavila protiv uvek neugodnih Hrvata.

Ova utakmica ostaće zapisana u istoriji Evropskih prvenstava jer je na njoj debitovao najmlađi igrač. Reč je o reprezentativcu Španije Jamalu koji je bio starter sa samo šesnaest godina.

Ove dve ekipe nalaze se u grupi sa Italijom i Albanijom koje svoj meč igraju večeras od 21.00 čas.

U narednom kolu Španija će se sastati sa reprezentacijom Italije, dok će Hrvatska snage odmeriti sa reprezentacijom Albanije.